ورودیه

اولین نوشتن ها، همیشه سخت ترین هاست. فکر کردم دیدم معرفی نامه شاید بهترین شروع باشه. تا اگر کسی گذارش به اینجا افتاد، دید کلی به فضا پیدا کند و از این جذاب تر در سالهای بعد که این متن را خودم میخوانم ببینم نسبت محمدرضای حال با گذشته اش چگونه شده؟!

نمایه اصلی خودم را بخواهم بگویم یک عاشق کتاب دوست دار نویسندگی هستم. به اینها شنا کردن در تاریخ، عاشقی کردن با هنر و معماری و طرفداری پرسپولیس و منچستر یونایتد را هم میشود اضافه کرد. عجب کشکولی شد! فانتزی باز بودن را هم وارد این کشکول کنید!

حالا خوب کشکول را به هم بزنید، ترکیبی از همه این ها با هم را میتوانید اینجا بخوانید.

اما همه این ها به کنار، افتخار اصلیم تلاش برای نوشتن از اهل بیت است، هرچه دارم از این بزرگواران است و همه این دارایی را باید خرج آنان کرد که بهترین مقصود و مقصد همین بزرگواران هستند…

اسم این خانه را قدح اندیشه گذاشتم. این نام را از هری پاتر قرض گرفتم. قدح اندشه وسیله ای در دنیای جادویی هری پاتریست که میتوان افکار را از مغز خارج کرد و درون آن ریخت تا هم ذهن استراحت کند هم سر فرصت بشود به افکار مختلف رسیدگی کرد. نوشتن برای من کارکرد قدح اندیشه را دارد. استراحت ذهنم و پویایی فکرم و طراوت روحم را به ارمغان می آورد.

یک نویسنده مجبور است بنویسد، که اگر ننویسد روح و روانش درد می گیرد. نوشتن همانقدر که تسکین است، گاهی به اندازه تجربه دردآور تزریق یک مسکن اذیت کننده هم میشود، ولی آخرش آرامش است.

به آرامش گاه قدح اندیشه خوش آمدید…

11 دیدگاه رویورودیه

پاسخی بدهید:

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد.

Site Footer

Sliding Sidebar

دیدگاه‌های تازه

دسته‌بندی

  تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ است.